Počet položek: 0 0,- Kč
AGAMA - výroba modelářských potřeb
AGAMA výroba a prodej modelářských potřeb, barev a příslušenství

Patinátory - použití

Fleky, skvrny, hadi

Zhotovení skvrnité, flekaté či hadovité kamufláže modelu stříkací pistolí, hlavně u malých měřítek, je tvrdý oříšek i pro ostřílené modelářské borce. Za celou dobu co se věnuji modelům jsem neviděl model, který by neztrácel body za nepřesné provedení takové kamufláže. Nyní vám ukážu jak dosáhnout nesrovnatelně lepšího výsledku bez drahé zahraniční techniky. Pomocí Patinátoru lze pohodlně vytvořit skvrny, fleky či hady přesněji a v mnohem jemnějším provedení než s jakoukoli stříkací pistolí.

  

Co k tomu potřebujeme? Vystačíme si s nakrátko zastřiženým štětečkem nebo vatovým tamponem, míchací mističkou, měkkou gumou a Patinátorem. Promneme štěteček nebo tampon v prachu, který jsme si před tím natónovali v misce, přiložíme na model a velmi jemně štětečkem vibrujeme. Za stálého vibračního pohybu posouváme štěteček na místa kam chceme umístit hada. Podle síly zamýšlené skvrny použijeme silnější nebo slabší štětec, na větší skvrny vatový tampon, naopak velmi tenké hádky uděláme třeba hranou krabičky od léků. Netrefíme li správný směr, hada odgumujeme a pokračujeme správně. Přebytečný pudr zlehka sfoukneme. Nakonec celý model přelakujeme.

   

 

Modely zhotovené popsanou technikou vidíte na následujících obrázcích.

 

 

 

Vlozit komentar

Jméno
Email ( Email neni zverejnen )
Váš příspěvek   ( Fotky muzete vlozit po odeslani prispevku )
opiště kód
antispam
     Více informací

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace